Закичірка

Категорії розділу
Заходіть
Погода
Наше опитування
Звідки ви дізнались про цей сайт?
Всього відповідей: 36
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
...

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Історія свята 8 березня та його святкування в різних країнах світу

Німеччина 

 

У цій країні 8 березня не є вихідним днем. Тут, як і в Польщі, це свято має соціалістичні коріння. І раніше, у той час як німці зі Східної Німеччини вітали жінок, у Західній про таке свято навіть не чули. Після возз'єднання двох Німеччин 8 березня отримало деяке поширення в країні. Але широко відзначати цей день у західних німців традицією так і не стало, а у східних трохи призабули. І незважаючи на те що в засобах масової інформації згадують про 8 березня все-таки як про Міжнародний жіночий день, вшановують жінок у Німеччині в День матері, який відзначається у травні. У цей день жінки-матері звільняються домашніми від всіх турбот по господарству. 

 

Польща 

 

Поляки теж поки не забули усталену з радянських часів традицію вітати жінок 8 березня, але, як і в Німеччині, цей день у них робочий. 

 

Литва 

 

Зараз в цій країні 8 березня відзначається тільки там, де багато російськомовного населення. Статусу ж офіційного державного свята Міжнародний жіночий день в Литві не має. 

 

В'єтнам 

 

У цій країні жінок прийнято вітати вже дві тисячі років. Тільки раніше це свято називалося День пам'яті сестер Чинг. Це були хоробрі дівчата, які очолили визвольну війну в'єтнамського народу проти китайської агресії. Коли їх військо потрапило в оточення, дівчата кинулися в річку, щоб не здаватися у полон. Після перемоги соціалізму у В'єтнамі День пам'яті сестер Чинг плавно перейшов до 8 Березня. 

 

Франція 

 

8 березня у Франції широко не відзначається. Хоча і згадується в засобах масової інформації як Міжнародний жіночий день. Відзначають це свято тільки комуністи та інші ліві. Вшановують ж жінок французи в травні, в День матері. Цікаво, що до молодим дівчатам це свято не має ніякого відношення. Їх вітають в день святого Валентина. 

 

Італія 

 

Італійці, мабуть, ті деякі європейці, які не входили в колишній соцтабір, але ставляться до 8 Березня так само, як і росіяни. Правда, вихідного в цей день у них немає. Цікаво, що італійки спільно з чоловіками 8 березня не відзначають. Вони збираються жіночими компаніями і йдуть в ресторан або кафе. Увечері по всьому Риму працюють бари з чоловічим стриптизом, вхід в які для жінок безкоштовний. 

 

Болгарія 

 

У Болгарії свято 8 Березня ще не став національним. Це звичайний робочий день. Так що у чоловіків є привід привітати не тільки жінок, а й жінок-колег на роботі. 

 

Зазвичай на роботі, після обіду влаштовуються гуляння або ж товариші по службі всім колективом відправляються в ресторан або кафе. 

 

Останнім часом у деяких жінок в Болгарії ставлення до свята дещо охолола, інші ж почали сприймати його як атрибут соцвремен. Нерідко помічається і факт, що жінки на відміну від чоловіків з великим ентузіазмом вітають один одного в цей день. 

 

Так чи інакше цей день дає багатий привід дарувати близьким і знайомим жінкам дрібні подарунки, квіти або просто привітати приємним компліментом. 

 

Китай 

 

Дуже непомітно проходить для китайців свято 8 березня. Хіба що старі революціонерки отримують офіційні вітання. 

 

До того ж тут не прийнято дарувати кому б то не було зрізані квіти, тому покупкою букетів напередодні цього дня в Пекіні зайняті тільки іноземці, і переважно росіяни. 

 

У цей час вже можна купити троянди, нарциси і деякі інші квіти. 

 

Куба 

 

1 січня 1959 Команданте Фідель Кастро в Сантьяго у своїй промові повідомив нації, що на Кубі воювали не тільки чоловіки, але і жінки, і що великий подвиг Маріанни Грахалес є красномовним доказом того, що вони були такими ж чудовими бійцями як найкращі солдати-чоловіки . Це був один з найвеличніших уроків кубинської історії і, можливо, найважливіший для національного уявлення про жінок. 

 

Починаючи з цього часу, зламалася система стереотипів, що, жінка народжена для того, щоб прати, прасувати, готувати і народжувати дітей. Куба стала святкувати міжнародний жіночий день нарівні з іншими країнами. 

 

У цей день кубинське суспільство вшановує прекрасну половину острова, тому що їхній внесок у військову, наукову, інтелектуальну і керівну діяльність по-справжньому величезний. Отже, їх доля перестала розцінюватися як вічна роль дружини, матері та господині дому. Це був інтенсивний процес, у якому перемішується активну участь десятків тисяч жінок, підштовхувані бажанням і рішенням приєднатися до політичного, суспільного та економічного життя країни. Кубинці впевнені, що жіноче участь - найпрекрасніше ланка революційного кубинського процесу. 

 

Беручи участь у житті рідної країни, вони набувають все більшу повагу і захоплення знайомих, рідних, дружина, тому що пліч-о-пліч вони ділять з ними історичну місію орієнтування та створення сім'ї. 

 

Люксембург 

 

Вже в стародавньому Римі існував жіночий день, який відзначали матрони. У цей день матрони - вільно народжені жінки, які перебувають у шлюбі, отримували від своїх чоловіків подарунки, були оточені любов'ю та увагою. Рабині теж отримували подарунки. І крім цього, господиня будинку дозволяла невільницям в цей день відпочивати. Одягнені в кращий одяг, з духмяними вінками на головах, римлянки приходили в храм богині Вести - берегині домашнього вогнища. 

     

                                            Історія свята 8 березня.

 

Ініціатором святкування Міжнародного жіночого дня була Клара Цеткін. Найперша історична подія, що пришлося на цей день і пов'язана із спробою жінок заявити про свої права, - марш протесту нью-йоркських текстильниць 8 березня 1857. Привід, на жаль, досить банальний: низькі заробітки і погані умови праці. 

 

У 1913 році жіночий день був вперше відзначений в Росії (точніше - в окремо взятому місті Санкт-Петербурзі). Дату його проведення, так само як і прізвища організаторів, не вдалося відшукати навіть у радянських джерелах, хоча саме радянські ідеологи протягом декількох десятиліть всіляко розвивали міф про «міжнародності» жіночого дня. 

 

І тільки в 1914 році - в перший і останній раз! - Жіночий день відзначався 8 березня одночасно в шести країнах: Австрії, Данії, Німеччині, Нідерландах, Росії та Швейцарії. 

 

У 1975 році радянським ідеологам, нарешті, вдалося здійснити свою давню мрію: оскільки цей рік був оголошений Організацією Об'єднаних Націй «Міжнародним роком жінки», то і 8 Березня з подачі делегації СРСР за рішенням тієї ж ООН отримало-таки офіційний статус «Міжнародного жіночого дня ». 

 

Справедливості заради варто додати, що 8 березня все-таки згадують і за межами Росії. Наприклад, у більшості європейських країн у цей день, серед іншого, в новинах проскакує інформація про те, що сьогодні Міжнародний жіночий день. Проте це, як правило, просто констатується, а не відзначається, як подія.




джерело-http://prazdnik.net.ua/article-4204.htm

 

Категорія: Мої статті | Додав: Юра (08.03.2014)
Переглядів: 878 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: