Закичірка

Категорії розділу
Заходіть
Погода
Наше опитування
Звідки ви дізнались про цей сайт?
Всього відповідей: 36
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
...

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Цікаве про теплиці

Теплиці з полікарбонату. Дорого не означає добре.

теплиця з полікарбонатуАрочні конструкції теплиць з полікарбонату виглядають, що приховувати, ефектно але, на жаль, тільки на картинці. Практика показує, що вони мають ряд суттєвих недоліків. Форма теплиці зручна тільки виробнику, але ніяк не городникові, оскільки в підсумку будова виходить невисоким. Більш того, вигнутий дугою полікарбонатний лист інтенсивно відбиває сонячне світло, який необхідний рослинам для росту і дозрівання. А адже матеріал цей і без того має светопроводимость нижче, ніж скло. Всю роботу по установці теплиці покупцеві найчастіше так само доводиться проводити самому. Тому простіше відразу піти шляхом найменших втрат і зібрати теплицю з полікарбонату самостійно, від початку до кінця.
Про те як зробити теплицю з полікарбонату, яка буде набагато ефективніше і дешевше її готового аналога, російські садівники здогадалися без особливих зусиль. Оптимальним для облаштування теплиці є варіант конструкції, що має не дугоподібні, а плоскі поверхні. В основу проекту покладено стандартний лист полікарбонату, має розміри 210Х600 см.
Розташовувати теплицю необхідно із заходу на схід. Якщо зими у ваших краях суворі, доведеться пожертвувати зовнішніми красотами і поєднати одну зі сторін теплиці з стіною житлового будинку.
Будівництво теплиці починають з фундаменту. Кращим варіантом вважається стрічковий, з цегли з гідроізоляцією.
Дуже важлива частина будь теплиці — її каркас. Матеріал для його виконання підбирається з урахуванням умов експлуатації. Тепло і волога, присутні тут постійно, діють руйнівно як на дерево, так і на метали. Тому матеріали потребують відповідній обробці: антисептичної і антикорозійного. Для виготовлення дерев'яного каркаса прекрасно підходить дошка 50-ка, розпущена уздовж. Це варіант економічний і досить довговічний. Дерев'яний каркас, оброблений 5% розчином мідного купоросу прослужить від 10 до 15 років. Дещо дорожче обійдеться каркас з оцинкованого профілю, термін його служби до 50 років.
теплиця з полікарбонату своими рукамиФорма каркаса вибрана найпростіша — прямокутна, розмір нижньої основи 210Х600. Висота несучих вертикальних стійок виконується у відповідності з розмірами готового листа полікарбонату.
З тим щоб знизити навантаження на дах теплиці в зимовий період, конструкція її виконується односхилим. У цьому випадку сніг не буде накопичуватися нагорі, закриваючи рослинам світло і погрожуючи обрушити теплицю. Для того щоб отримати односхилий дах одну сторону каркасу опускають щодо іншої. Висота більшою стійки складе 350 см, меншою 210 см відповідно. Як правило, скат даху розгортають до навітряної сторони. В одному з торців теплиці встановлюється дверний блок.
Розмір верхньої рами складе 600 на 290 см, але лист полікарбонату, що виконує функцію даху, буде трохи більше — 600 на 300 см. Підтримують верхню раму одна або дві поперечні балки перекриття.
Готовою конструкції необхідно забезпечити повну герметичність, оскільки протяги або протечки в теплиці неприпустимі.

Теплиця зі старих віконних рам. Саморобна теплиця.

теплиця з віконних рамЖителів мегаполісу охопив бум заміни звичайних дерев'яних вікон на новомодні пластикові. Старі рами при цьому нещадно ліквідуються. Але росіяни недарма славляться на весь світ своєю кмітливістю. Садівники любителі швидко зметикували, як зробити теплицю з рам, замість того щоб віднести їх на смітник.
Виготовити такий економ — варіант теплиці не так вже складно. Будівництво, як і в попередньому випадку, починають з фундаменту. Старі рами перед використанням необхідно підготувати. Щоб полегшити конструкцію, багато будівельників — любителі радять роз'єднати стулки вікон. Необхідно так само видалити металеву фурнітуру: клямки, засувки, ручки. Не зайвим буде оновити лакофарбове покриття на рамах, воно захистить надалі дерево від впливу шкідливих факторів. Та й виглядати готовий теплиця буде значно охайніше.
Існує кілька варіантів обладнання теплиць з використанням старих віконних рам. Серед них можна виділити будови фундаментальні, використовувати які можна цілий рік і полегшені, які годяться тільки на весняно-літній період.
Теплицю з використанням рамних конструкцій можна спорудити з цегли, правда, це зажадає певних навичок і фінансових витрат. Але врожай апельсинів або полуниці в зимову хуртовину з такою теплицею гарантований. Цегляна теплиця по виду нагадує звичайний будиночок з вікнами на всю стіну і скляною двосхилим дахом. Проміжок між рамами викладається на ширину цегли. До речі, дах спорудити тут праці не складе. Досить на крокви укласти скріплені між собою віконні рами.
Існує і менш витратний варіант споруди — теплиця зі старих віконних рам і дошки. У цьому випадку з дерева виконується каркас теплиці, а так само її нижня частина. Пізніше в каркас вставляють самі віконні рами, з'єднані один з одним. Кутові рами з'єднуються жорстко, а от бічні рекомендується зробити знімними або розпашними. Дах в цьому випадку покривається тими ж старими рамами, закріпленими на кроквах. Поперечні стельові балки додадуть всієї конструкції теплиці додаткову жорсткість. В одному з торців теплиці залишають отвір для вхідних дверей. Така будова для зимових холодів не годиться, зате чудово зберігає розсаду в весняні заморозки. До мінусів конструкцій зі скла можна віднести їх крихкість. Дах зі скла, навряд чи витримає великий град, скляні стіни легко пошкодити під час догляду за рослинами.
Для використання в сильні холоди вимагається подвійне скління, а це робить конструкцію з рам досить важкою. У цьому випадку каркас під неї повинен бути грунтовним з колод або цегли.
Існує безліч варіантів облаштування теплиць, скло і полікарбонат не єдині матеріали. Деякі використовують для обладнання теплиці навіть порожні пластикові пляшки. Кожен садівник — умілець шукає свій неповторний варіант, зручний і ефективний. Адже головне тут не те, скільки коштує теплиця, а то який в ній дозріває урожай.

 

 

 

Джерело - http://itport.kiev.ua/yak-zrobiti-teplicyu-svoimi-rukami-samorobna/

 

 

 
Категорія: Мої статті | Додав: Юра (31.05.2014)
Переглядів: 1498 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: